Uluslararası İlişkiler

Yüksekokul Fransa , İtalya, Letonya, Macaristan, Portekiz, Polonya ve Slovenya’daki partner okullarla Erasmus programı çerçevesinde, Kazakistan Ahmet Yesevi Üniversitesi ile de Mevlana Değişim Programı çerçevesinde öğrenci ve akademik personel değişim programları yürütmektedir. Bunun dışında öğrenciler kendileri Amerika Birleşik devletlerinde ücretli staj programlarına katılarak mesleki ve dil tecrübelerini artırabilmektedirler. Ayrıca ülke genelinde faaliyetlerini sürdüren diğer üniversitelerle Farabi değişim programı çerçevesinde değişim programına dahil olmuştur. Anlaşma listemiz aşağıdaki linkte yer almaktadır.

Erasmus Programı kapsamında Yüksekokulumuzda öğrenim görmek isteyen öğrenciler, gerekli bilgileri linkten alabilmektedirler.

ÖNEMLİ NOT: Erasmus Programıyla yurt dışında öğrenim görmek üzere başvuruda bulunacak öğrencilerimiz “Erasmus Anlaşmalarımız” tablosunu inceleyerek gitmeyi düşündükleri Üniversitenin hangi dil yeterliliğini istediğini öğrenmelidir. (Alınan puana göre dil yeterliliği http://ydiller.ege.edu.tr/files/yabanci-dil-ogretimi-yonergesi.pdf linki incelenerek tahmin edilebilir veya Yabancı Diller Yüksekokulundan öğrenilebilir.) Yurt, vize süreci gibi bilgilerin bir önceki yıl gidip dönmüş öğrencilerden edinilmesi yararlı olacaktır. Yüksekokulumuzda her yıl Şubat ayı civarı Erasmus tanıtım toplantısı düzenlenmekte ve daha önce gitmiş öğrenciler konuk edilmektedir.

YÜKSEKOKULUMUZ ERASMUS KOORDİNATÖRLÜĞÜ:

Konaklama İşletmeciliği Bölümü:
Prof.Dr.Adnan TÜRKSOY
Ar. Gör. Mehmet Alper NİSARİ (Yardımcı Koordinatör)

Turizm Rehberliği Bölümü:
Doç. Dr. Serap ÖZDÖL KUTLU
Öğr.Gör. Sinan KURT (Yardımcı Koordinatör)

Seyahat İşletmeciliği Bölümü:
Öğr. Gör. Selcen Seda TÜRKSOY
Ar. Gör. Samet Can CURKAN (Yardımcı Koordinatör)

YÜKSEKOKULUMUZ FARABİ KOORDİNATÖRLÜĞÜ: 
Öğr. Gör. Dr. Nükhet Adalet AKPULAT


Erasmus Anlaşmalarımız
Sayılarla Yüksekokulumuz Erasmus Programı 
Yüksekokulumuz Farabi Anlaşmaları