Konaklama İşletmeciliği>>tanıtım

Tanıtım | Akademik Kadro | Galeri | Eğitim Planı | İletişim

Konaklama İşletmeciliği Bölümü

 

Tarihçe


      1987 yılında E.Ü. kampüsünde Çeşme Meslek Yüksekokulu olarak eğitim-öğretime başlamıştır. 1998 yılından itibaren İzmir-Çeşme kampüsünde yer alan Yüksekokulumuz, “ Çeşme Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu” olarak 2005-2006 eğitim-öğretim yılından itibaren “Konaklama İşletmeciliği, Seyahat İşletmeciliği, Turizm Animasyon ve Turizm Rehberliği Bölümleriyle” 4 yıllık yüksekokul statüsünde “Lisans” eğitimi vermektedir.

 

Bölümden mezun olanların istihdam alanları


Konaklama işletmelerinde; önbüro, kat hizmetleri, yiyecek-içecek, satış, pazarlama, halkla ilişkiler bölümlerinde çalışabilmektedirler.

 

Bölüm mezunu olabilmek için gerekli koşullar


Öğrencilerin tüm derslerde başarılı olmaları, devam zorunluluğuna uymaları, uygulamalı derslerin uygulamalarını tamamlamaları zorunludur.

 

Misyonumuz


Turizm alanında, evrensel bilgiyi üreten ve ulu-sal gereksinimler doğrultusunda öğreterek yayan, değişen dünyaya uyum sağlayabilen, kül-türel yönden donanımlı, etik ilkelere sahip, öz-güvenli turizmciler yetiştirmek ve akademik olarak sektöre yön veren projeler üretmektir.

 

Vizyonumuz


Eğitim ve öğretim kalitesini sürekli geliştiren, bilimsel ve sosyal yönden gelişmiş, etik ve moral değerlere sahip girişimci, yenilikçi, dinamik lider kurumlar arasında yer almak.